Komunikat
W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, proszę zapoznać się z kilkoma wskazówkami:

- Należy myć często ręce wodą z mydłem i przestrzegać podstawowych zasad higieny.
- Podczas kichania i kaszlu należy zakrywać twarz wewnętrzną częścią łokcia, a nie dłonią.
- W miarę możliwości należy unikać miejsc zatłoczonych.
- Jeśli nie miałeś kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw o zakażenie.
- Jeżeli Twoje dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych
z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

Zachęcamy do sprawdzania na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Kontakt do stacji sanitarno-epidemiologicznej w Białej Podlaskiej: 83-3444160 - 62

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590 (czynna całodobowo)

"Jak uchronić się przed koronawirusem?” Infografiki Światowej Organizacji Zdrowia WHO

Komunikat
Drodzy Rodzice - apelujemy w trosce o zdrowie naszych wychowanków!!! Jeżeli u swojego dziecka zauważycie objawy choroby np.: katar, kaszel, podwyższoną temperaturę itp., pozostawcie swoją pociechę w domu, nie posyłajcie do szkoły i nie przyprowadzajcie do przedszkola.

Oferta edukacyjna

Rekrutacja


OGŁOSZENIE


Od dnia 17.02.2020 r. rozpoczyna się rekrutacja

do ZPO Przedszkola Samorządowego w Chotyłowie

oraz do klasy I ZPO Szkoły Podstawowej w Chotyłowie

na rok szkolny 2020/2021.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w sekretariacie

Szkoły Podstawowej przy ul. Zaleskiej 2 oraz na stronie internetowej szkoły

Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie do dnia 13.03.2020 r.


Deklaracja dotycząca kontynuowania wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Chotyłowie

Wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkola Samorządowego w Chotyłowie

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Chotyłowie

Zgłoszenie dziecka do I klasy Szkoły Podstawowej w Chotyłowie

Zarządzenie Wójta Gminy Piszczac
Konkurs Recytatorski
30 stycznia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Boże Narodzenie w literaturze".
Rywalizacja podzielona była na kilka kategorii wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Uczestnicy mieli za zadanie wyrecytować wcześniej przygotowany wiersz i prozę, a tematem przewodnim było Boże Narodzenie. Profesjonalna komisja oceniała dobór repertuaru i jego interpretację. Naszą szkołę reprezentowało czterech recytatorów: Helena Wałach, Hanna Krasuska, Maja Stefaniuk i Maksymilian Artecki.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami tego konkursu. Maksymilian Artecki i Maja Stefaniuk zajęli ex aequo I miejsce w kategorii klas IV-VIII, natomiast Hanna Krasuska i Helena Wałach zdobyły ex aequo II miejsce w kategorii klas I-III. Nasi recytatorzy wystąpili również na koncercie laureatów, prezentując swoje teksty.

Konkurs "Zapobiegajmy pożarom"
10 stycznia 2020 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom” organizowanego od ponad 40 lat na terenie kraju przez Związek OSP RP. Komendant Miejski PSP bryg. Artur Tomczuk członek ZOSP pogratulował wszystkim laureatom i zachęcał dzieci i młodzież do rozwijania swoich pasji, realizacji marzeń oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Spośród 100 prac w 6 kategoriach wiekowych laureatami zostali uczniowie naszej szkoły. W kategorii przedszkola I miejsce zajęła Zuzanna Górska, w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce zdobył Jakub Raczyński uczeń klasy V. GRATULUJEMY!!!


fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Zabawa Karnawałowa
9 stycznia 2020 r. w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Karnawałowa. Na Bal przybyły królewny, wróżki, rycerze, policjanci, pająk, kot, biedronka, piłkarz, klaun, Zorro, Indianin, pirat oraz inne kolorowe postacie ze świata z bajek. Dzieci bawiły się wspaniale, zadbała o to Pani animator. Podczas Balu wybrano króla i królową. W grupie 3,4 – latków królową i królem zostali Olena Czerkies i Marek Chalimoniuk, w grupie 5,6-latków: Amelia Jarocka i Alexander Chomiuk.
Ten dzień dostarczył wszystkim wiele emocji, radości, uśmiechu, sprzyjał wspólnej zabawie oraz wzajemnej integracji. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.


Przegląd Kolędniczy
W niedzielę 12 stycznia odbył się XIX Przegląd Kolędniczy "KOLĘDUJMY WSZYSCY WRAZ". Organizatorem przedsięwzięcia było Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Stefaniuk, Maksymilian Artecki oraz Szymon Tarasiuk.

Zapraszamy!

Kolejny sukces Maksymiliana
Uczeń klasy V Maksymilian Artecki został laureatem Etapu Wojewódzkiego 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który w bieżącym roku odbywał się pod hasłem "Pamiętajcie o ogrodach ". Nasz uczeń recytował fragment prozy Angeli Nanetti - " Mój dziadek był drzewem czereśniowym". W Turnieju wojewódzkim brało udział 100 recytatorów z 20 powiatów województwa lubelskiego, z których jury wyłoniło 30 laureatów. Nasz uczeń (jako jeden z 10 wyróżnionych) dostał również zaproszenie do wystąpienia i wyrecytowania swojej prezentacji na Uroczystym Koncercie Laureatów, który odbył się 10 grudnia w Sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie. Przypominamy, że Maks jest laureatem eliminacji szkolnych, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich tegorocznej edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Składamy gratulacje Maksowi i życzymy dalszych sukcesów oraz wielkie podziękowania Pani Stanisławie Lewik, która przygotowała ucznia do konkursu.

Zapraszamy!
Szkoła Podstawowa - budynek 1
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Szkoła Podstawowa - sekretariat szkoły
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: zpochotylow@piszczac.pl
Informacje dla uczniów
BIP
Klauzula Informacyjna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło