Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

Uczeń klasy pierwszej nagrodzony!17 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu " Leśna Rodzina". Wręczenie nagród nastąpiło podczas Dni Przyjaciół Lasu 2016 w Wiosce Garncarskiej w Kamionce k/Nidzicy. Konkurs zorganizowany był przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu, a wzięło w nim udział 586 placówek z całej Polski. Na tej imprezie nie zabrakło ucznia klasy 1 naszej szkoły Maksymiliana Arteckiego, któremu składamy wielkie gratulacje!

Jesteśmy „Przedszkolem bez próchnicy”!
Z dumą informujemy, iż nasze przedszkole uczestniczy w realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” – największego ogólnopolskiego programu profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla dzieci przedszkolnych, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.
W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.
W ramach projektu nasze przedszkole otrzymało również pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Realizacja projektu jest współfinansowania przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Wycieczka klas 0-III szkoły podstawowej


9 czerwca odbyła się wycieczka dla klas 0 – III do Trzcianek k. Janowca i Kazimierza Dolnego. Opiekunkami wycieczki były: Iwona Kuzina, Jolanta Parczewska oraz Beata Ponomarenko. Przez większość dnia dzieci bawiły się w parku tematycznym
„ Magiczne Ogrody” zbudowanym w oparciu o baśniową historię czarodzieja Zorana. Wielkim przeżyciem był też rejs statkiem po Wiśle z Janowca do Kazimierza Dolnego. Wycieczka zakończyła się spacerem po kazimierskim rynku i zakupem tradycyjnych Kogutów.

Festyn Rodzinny w przedszkolu
W piątek 10 czerwca na terenie naszego przedszkola odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Pani dyrektor Magdalena Artecka uroczyście powitała wszystkich gości życząc im udanej zabawy oraz wręczyła dzieciom słodkie upominki. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę. Pan Artur Sieraj przygotował wiele zabaw i konkurencji dla dzieci, ale nie tylko one świetnie się bawiły. Panie Gosia i Beata pomyślały również o rodzicach i przygotowały dla nich mini zawody. Czas umilały wszystkim dmuchana zjeżdżalnia, na której zabawom nie było końca, a także użyczone przez rodziców dwie trampoliny. W przerwie, kuchnia przedszkola zaserwowała nam poczęstunek w postaci kiełbasek oraz gofrów. Było też wiele innych smakołyków. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również wizyta straży pożarnej. Każdy przedszkolak mógł zobaczyć jak wygląda wóz strażacki w środku, a także poczuć się jak prawdziwy strażak przy gaszeniu pożaru. Na koniec, pani Katarzyna Kicińska przygotowała piniaty. Wiele czasu musiało minąć zanim dzieciom udało się dostać do słodyczy. Organizację całego dnia zawdzięczamy naszym paniom z przedszkola: Zofii Demidziak, Beacie Ponomarenko oraz Małgorzacie Kamińskiej. Nasz festyn nie odbyłby się również, gdyby nie pomoc rodziców, pana Artura, a także współpraca z naszymi partnerami strażakami. DZIEŃ TEN ZAPADNIE NA DŁUGO W NASZEJ PAMIĘCI.

Wycieczka do Warszawy
19.05.2016r. zorganizowana została wycieczka do Warszawy uczniom klas IV-VI. W programie wycieczki była Manufaktura cukierków, Łazienki oraz Centrum Nauki Kopernik. Opiekuni: Pani Monika Domańska, Pani wicedyrektor Anna Warda oraz Pani Beata Ponomarenko.

Nasze złotka

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Chotyłowie w składzie: Zuzanna Piątkowska, Andżelika Olesiejuk, Maria Krasuska, Gabriela Dowhun, Wiktoria Segeń, Oliwia Ciura, Michalina Artecka, Aleksandra Miszczuk, Emilia Pieniak i Małgorzata Zagajska okazała sie bezkonkurencyjna. Zdobyły mistrzostwo gminy, międzygminy i powiatu w mini piłce nożnej. Trenerem naszych piłkarek jest p. Artur Sieraj, który włożył ogrom pracy i poświęcił mnóstwo czasu na to, aby dziewczynki osiągnęły taki sukces.
GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za rozgrywki rejonowe!

Kolejna nagroda :)
Uczeń klasy pierwszej Maksymilian Artecki zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Leśna Rodzina". Gratulujemy!

Święto Narodowe Trzeciego Maja
Jak co roku w Zespole Placówek Oświatowych w Chotyłowie przygotowano uroczysty apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Beaty Ponomarenko przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. O doniosłości tego dnia świadczyły symbole narodowe, sztandary Szkół oraz odświętne stroje wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Występ uświetniły pieśni patriotyczne śpiewane przez chór szkolny.

Dzień Ziemi
22 kwietnia to data, którą znają wszyscy uczniowie. Wiedzą oni, iż w tym czasie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, z tej okazji 29 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel, którego celem było promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W tym roku uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod kierunkiem Pani Moniki Domańskiej oraz Pani Ewy Denesiuk zaprezentowali program „Sprawa dla Ekologa”. Na podsumowanie odważni uczniowie przygotowali pokaz mody ekologicznej. Stroje z reklamówek foliowych, worków oraz gazet bardzo się spodobały widowni. To, co człowiek włoży na siebie jest ważne, ale w jaki sposób to zaprezentuje – też. Nasze „ekologiczne modelki i modele” majestatycznie prezentowały przygotowane przez siebie kreacje.


Zebranie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie w najbliższy wtorek o godzinie 15:30.


Szkoła Podstawowa - budynek 1
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Szkoła Podstawowa - sekretariat szkoły
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: zpochotylow@piszczac.pl
Informacje dla uczniów
BIP
Klauzula Informacyjna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło