Zabawa Karnawałowa
9 stycznia 2020 r. w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Karnawałowa. Na Bal przybyły królewny, wróżki, rycerze, policjanci, pająk, kot, biedronka, piłkarz, klaun, Zorro, Indianin, pirat oraz inne kolorowe postacie ze świata z bajek. Dzieci bawiły się wspaniale, zadbała o to Pani animator. Podczas Balu wybrano króla i królową. W grupie 3,4 – latków królową i królem zostali Olena Czerkies i Marek Chalimoniuk, w grupie 5,6-latków: Amelia Jarocka i Alexander Chomiuk.
Ten dzień dostarczył wszystkim wiele emocji, radości, uśmiechu, sprzyjał wspólnej zabawie oraz wzajemnej integracji. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.


Przegląd Kolędniczy
W niedzielę 12 stycznia odbył się XIX Przegląd Kolędniczy "KOLĘDUJMY WSZYSCY WRAZ". Organizatorem przedsięwzięcia było Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Stefaniuk, Maksymilian Artecki oraz Szymon Tarasiuk.

Zapraszamy!

Kolejny sukces Maksymiliana
Uczeń klasy V Maksymilian Artecki został laureatem Etapu Wojewódzkiego 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który w bieżącym roku odbywał się pod hasłem "Pamiętajcie o ogrodach ". Nasz uczeń recytował fragment prozy Angeli Nanetti - " Mój dziadek był drzewem czereśniowym". W Turnieju wojewódzkim brało udział 100 recytatorów z 20 powiatów województwa lubelskiego, z których jury wyłoniło 30 laureatów. Nasz uczeń (jako jeden z 10 wyróżnionych) dostał również zaproszenie do wystąpienia i wyrecytowania swojej prezentacji na Uroczystym Koncercie Laureatów, który odbył się 10 grudnia w Sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie. Przypominamy, że Maks jest laureatem eliminacji szkolnych, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich tegorocznej edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Składamy gratulacje Maksowi i życzymy dalszych sukcesów oraz wielkie podziękowania Pani Stanisławie Lewik, która przygotowała ucznia do konkursu.

Zapraszamy!

Konkurs Recytatorski
27 listopada w naszym przedszkolu odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski po hasłem „KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY” Organizatorami konkursu były Panie: Aleksandra Chimicz i Dorota Puczka. Nasze zaproszenie przyjęło 21 recytatorów ze Szkoły Podstawowej w Połoskach, Przedszkola Samorządowego w Piszczacu oraz Przedszkola Samorządowego w Chotyłowie.
Te wspaniałe, patriotyczne prezentacje oceniało jury w składzie:
Dyrektor ZPO, instruktor grupy teatralnej- Magdalena Artecka
Wicedyrektor ZPO, nauczyciel języka polskiego– Anna Warda
Nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz – Aneta Tuszyńska

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień i wnikliwych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

3-4 latki:
I miejsce – Adrianna Błonka – Przedszkole Samorządowe w Piszczacu, wiesz pt. „Polska flaga”
II miejsce – Alicja Knigawka – Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie, wiersz pt. „Polska jest wspaniała”
III miejsce – Hanna Bołtowicz - Przedszkole Samorządowe w Piszczacu, wiersz pt. „Pojedziemy w cudny kraj”

5-6 latki
I miejsce – Maja Mularska – Szkoła Podstawowa w Połoskach, wiersz pt. „Twój dom”
II miejsce – Aleksander Tomczyk – Szkoła Podstawowa w Połoskach, wiersz pt. „Kto Ty jesteś”
III miejsce – Weronika Domańska – Szkoła Podstawowa w Połoskach, wiersz pt. „Twój dom”

Wyróżnienia:
Wiktoria Zaremba – Przedszkole Samorządowe w Piszczacu, wiersz pt. „Polska”
Julianna Fabisiak – Przedszkole Samorządowe w Piszczacu, wiersz pt. „Twój dom”
Matylda Borowik-Turska – Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie, wiersz pt. „Ziemia rodzinna”
Tobiasz Winiarek – Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie, wiersz pt. „Polska to dom”

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Przedszkolaki dowiodły, że znają nasz kraj i kochają swoją Ojczyznę 🇵🇱.
Dziękujemy wszystkim opiekunom za przygotowanie recytatorów do konkursu.
Do zobaczenia za rok 👋

Dzień Kredki
22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Tego dnia rozmawialiśmy o roli kredek w naszym życiu. Dzieci poznały różne rodzaje kredek oraz sposoby ich użycia. Przypomnieliśmy sobie piosenkę pt. „Kolorowe kredki”. Przedszkolaki ułożyły kredkowy obrazek, układały z kredek domki, samochody, figury geometryczne. Przeliczały kredki oraz klasyfikowały według ustalonych cech. Każde dziecko pokolorowało kredkę według własnego pomysłu. Ten wspaniały, kolorowy dzień podsumowała wystawa kredkowych prac.Kapsuła Czasu
Nasze Przedszkolaki przygotowały „KAPSUŁĘ CZASU” z życzeniami dla Polski.
W szczelnie zamkniętej kapsule znalazły się zdjęcia Chotyłowa, najważniejsze informacje związane z miejscowością ,listy od dzieci i ich rodziców, własnoręcznie namalowane rysunki, waluta, gazety, breloczki, pocztówki, fotografie, zabawki. Każdy włożył do niej to, co uważał za drogocenne i warte wspomnień. Kapsuła została zakopana na terenie ZPO. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Magdalena Artecka, Panie wychowawczynie: Aleksandra Chimicz i Dorota Puczka oraz mieszkańcy Chotyłowa. Skrzynia wspomnień została zakopana pod dębem upamiętniającym 100-lecia Niepodległości.
Mamy nadzieję, że zawarte w niej wspomnienia przetrwają 100 lat i dłużej, a jej zawartość okaże się ważnym źródłem wiedzy na temat naszego pokolenia i naszej miejscowości.
LINK do galerii


V Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza
26 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza. Jak co roku HONOROWY PATRONAT nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty- Teresa Misiuk, Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska - Michał Litwiniuk. Naszą szkołę reprezentowali znakomici recytatorzy: Maja Stefaniuk, Wiktoria Więcek oraz Maksymilian Artecki. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Maksymilian otrzymał wyróżnienie. Paniom: Stanisławie Lewik i Annie Wardzie dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI KU CZCI JANA PAWŁA II
21 listopada w Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu odbył się VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI KU CZCI JANA PAWŁA II pod patronatem PSW w Białej Podlaskiej oraz Wójta Gminy Piszczac. W konkursie wzięło udział 29 uczestników z 13 szkół powiatu bialskiego, z następujących miejscowości: Łomazy, Tuczna, Terespol, Wisznice, Chotyłów, Rokitno, Piszczac, Połoski, Międzyrzec Podlaski, Dobrynka, Wólka Dobryńska, Rossosz. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowali: uczennica klasy VI - Maja Stefaniuk oraz uczeń klasy V – Maksymilian Artecki. Nasi uczniowie przedstawili utwory - prozę, poświęconą życiu Karola Wojtyły i Papieża Jana Pawła II. Maks i Maja otrzymali wyróżnieni. Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Naszych recytatorów do konkursu przygotowywały wspaniałe Panie polonistki: Stanisława Lewik i Anna Warda. Dziękujemy!!!

IV POWIATOWE SPOTKANIE Z PIEŚNIĄ MARYJNĄ, LUDOWĄ I PATRIOTYCZNĄ
15 listopada w Szkole Podstawowej w Połoskach odbyło się IV POWIATOWE SPOTKANIE Z PIEŚNIĄ MARYJNĄ, LUDOWĄ I PATRIOTYCZNĄ. Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Artecki, Maja Stefaniuk, Oliwia Świerkowska, Nikola Gnatowicz, Zuzanna Dowhun, Edyta Stefaniuk oraz Pani wicedyrektor Anna Warda. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale 👏👏👏
Fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Połoskach.
Szkoła Podstawowa - budynek 1
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Szkoła Podstawowa - sekretariat szkoły
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: zpochotylow@piszczac.pl
Informacje dla uczniów
BIP
Klauzula Informacyjna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło