CHOTYŁOWSKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ
Pierwsze CHOTYŁOWSKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ zorganizowane przy współpracy z Sołtys Chotyłowa - Ewą Lipowiecką i Kołem Gospodyń Wiejskich w Chotyłowie już za nami.
Był to nasz debiut, a zarazem wielki sukces. Wiejski piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, mieszkańców Chotyłowa oraz sympatyków ZPO w Chotyłowie i wsi Chotyłów. Imprezę we wspaniały sposób poprowadziła Pani Anna Warda – wicedyrektor ZPO. Spotkanie otworzyła nasza uczennica Michalina Artecka prezentując taniec „W moim ogródecku” - Rokiczanka w rytmie hip-hop. Pani dyrektor Magdalena Artecka przywitała wszystkich zgromadzonych i życzyła niezapomnianych wrażeń. Kolejnym punktem programu była bogata część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków i uczniów ZPO. Nie zabrakło śpiewów i tańców na ludową nutę. Gościnnie na naszej scenie wystąpili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu oraz Gminny Zespół Ludowy „Na swojską nutę” z Zahorowa. Na koniec uczniowie klasy V i VI zaprezentowali przedstawienie „Tajemniczy Ogród”. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszne wiejskie specjały, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i w mgnieniu oka zniknęły ze stołów. Pan Roman Zielnik – nasz lokalny pszczelarz częstował zgromadzonych pysznym, zdrowym miodkiem. Na szkolnych korytarzach można było podziwiać dzieła i wytwory naszych lokalnych artystów.
Nasze kochane Panie Kucharki zorganizowały warsztaty lepienia pierogów, które dały dzieciom i dorosłym dużo radości i wzbogaciły wiedzę i umiejętności kulinarne uczestników.
W trakcie trwania pikniku podsumowaliśmy również Projekt „5 złotych minut ratujących życie”, w którym nasza szkoła uczestniczyła w roku szkolnym 2018/2019. Pod hasłem „UMIEM RATOWAĆ” uczniowie pod kierunkiem Pani Julity Mieńko przeprowadzili wykład oraz warsztaty z pierwszej pomocy. Każdy z nas może być świadkiem wypadku i każdy z nas może komuś uratować życie, dlatego te umiejętności i wiedza są bardzo potrzebne.
W tym dniu rozstrzygnięto również Gminny Konkurs Plastyczny „Herb Gminy Piszczac w oczach przedszkolaka” i wręczono nagrody laureatom.
Całemu wydarzeniu bacznie przyglądał się patron naszej szkoły Tadeusz Kościuszko, który dumnie przechadzał się po sali i korytarzach szkolnych. Można było z nim porozmawiać o historii i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie pikniku można było wziąć udział w quizie wiedzy o T. Kościuszce i wygrać pamiątkowe gadżety.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację, przygotowanie i przebieg CHOTYŁOWSKIEGO SPOTKANIA Z KULTURĄ LUDOWĄ składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że 2 czerwca 2019r. miał miejsce początek nowej chotyłowskiej tradycji.
„Herb Gminy Piszczac w oczach przedszkolaka”
Gminny konkurs plastyczny pod Patronatem Wójta Gminy Piszczac.
Cele konkursu :
- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dzieci,
- prezentacja talentów plastycznych,
- zapoznanie z historią miejscowości,
- prezentowanie herbu swojej miejscowości,
- kształtowanie szacunku do własnego regionu.
W konkursie wzięło udział 24 (3-4 latków) i 32 (5-6) .
Oceny prac dokonało niezależne jury, które w swojej ocenie brało pod uwagę: samodzielność, pomysłowość, wkład pracy, estetykę wykonania, różnorodność wykorzystanych materiałów.
Przyznano nagrody za I, II , III miejsce i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dzieci 3-4- letnie oraz 5-6- letnie.

Grupa 3 - 4 latki
I miejsce Anna Jędrych Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie
II miejsce Agnieszka Trochimiuk Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie
III miejsce Jan Stępniak -III miejsce Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
Wyróżnienie:
Paulina Bandarzwska
Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie

Grupa 5-6 latki
I miejsce Lena Plak Oddział Przedszkolny w Połoskach
II miejsce Adrianna Korzeniecka Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
III miejsce Wiktoria Holc Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
III miejsce Szymon Stępniak Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
Wyróżnienia
•Zofia Kozioł
Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie
•Zuzanna Najdyhor Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
•Magdalena Chorąży Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
•Weronika Zielnik Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie
•Katarzyna Lipińska Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
•Jakub Gdula Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
•Weronika Domańska Oddział Przedszkolny w Połoskach
•Gabriela Gnatowicz Przedszkole Samorządowe w Piszczacu

Uroczystego wręczenia nagród dokonały sołtys Chotyłowa Ewa Lipowiecka oraz dyrektor ZPO w Chotyłowie Magdalena Artecka w dniu 2 czerwca, podczas Chotyłowskiego Spotkania z Kulturą Ludową.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami przedsięwzięcia były nasze Panie z Przedszkola: Dorota Puczka i Aleksandra Chimicz.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy ogromne gratulacje!!!
Patronat nad konkursem objął i ufundował nagrody Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski – DZIĘKUJEMY!

Brawo Michalina!
11 czerwca 2019 roku Michalina Artecka uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie otrzymała nagrodę Starosty Bialskiego "Bialski Talent 2018" w kategorii KULTURA podczas Dnia Działacza Kultury w Powiecie Bialskim, który odbył się w Gospodarstwie Agroturystycznym “Tęczowy Folwark” w Krzymoszycach (gm. Międzyrzec Podlaski). Laureatka ma na swoim koncie liczne wygrane konkursy związane z tańcem nowoczesnych, chociażby II miejsce na 44 Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie,. Jest też aktorką i tancerką w spektaklach tanecznych. Występuje jednocześnie w roli trenerki i tancerki w programie Dance With Me Kids.

Brawo Malwinka!
Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chotyłowie Malwina Kielak została laureatką VI edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. Wykazała się wielką wiedzą historyczną i systematycznością podczas przygotowań do trudnych zmagań konkursowych. Udowodniła, że historia Starożytnych cywilizacji: Mezopotamii, Egiptu, Grecji i Rzymu jest bardzo ciekawa i warto szukać dzisiaj ich śladów. Gratulujemy Malwince osiągniętego wyniku, zachęcamy do dalszego rozwijania swoich pasji historycznych i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach. Uczennica pracowała pod opieką Pani Elżbiety Abramowicz. Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy, a Pani Eli serdecznie dziękujemy!!!

Zapraszamy na Uroczystość

Regulaminy
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami i procedurami dotyczącymi bezpieczeństwa w szkole.

Regulamin wycieczek
Procedury postępowania nauczycieli w sytuacjach kryzysowych
Procedury postępowania z dzieckiem przewlekle chorym w szkole
Procedury regulujące organizację pracy w szkole

Ankieta
Zachęcamy Państwa do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej metod aktywizujących w pracy z dzieckiem.

Link do ankiety


Link do ankiety skierowanej dla nauczycieli
Link do ankiety - nauczyciele

Zapraszamy!

Zapraszamy!

Zebranie

Informacja
BIP
t
Szkoła Podstawowa
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Publiczne Gimnazjum nr 1
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: gimchot@onet.pl
Szkoła Podstawowa 3D
Gimnazjum Publiczne nr 1 3D
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło