Kapsuła Czasu
Nasze Przedszkolaki przygotowały „KAPSUŁĘ CZASU” z życzeniami dla Polski.
W szczelnie zamkniętej kapsule znalazły się zdjęcia Chotyłowa, najważniejsze informacje związane z miejscowością ,listy od dzieci i ich rodziców, własnoręcznie namalowane rysunki, waluta, gazety, breloczki, pocztówki, fotografie, zabawki. Każdy włożył do niej to, co uważał za drogocenne i warte wspomnień. Kapsuła została zakopana na terenie ZPO. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Magdalena Artecka, Panie wychowawczynie: Aleksandra Chimicz i Dorota Puczka oraz mieszkańcy Chotyłowa. Skrzynia wspomnień została zakopana pod dębem upamiętniającym 100-lecia Niepodległości.
Mamy nadzieję, że zawarte w niej wspomnienia przetrwają 100 lat i dłużej, a jej zawartość okaże się ważnym źródłem wiedzy na temat naszego pokolenia i naszej miejscowości.
LINK do galerii


V Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza
26 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza. Jak co roku HONOROWY PATRONAT nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty- Teresa Misiuk, Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska - Michał Litwiniuk. Naszą szkołę reprezentowali znakomici recytatorzy: Maja Stefaniuk, Wiktoria Więcek oraz Maksymilian Artecki. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Maksymilian otrzymał wyróżnienie. Paniom: Stanisławie Lewik i Annie Wardzie dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI KU CZCI JANA PAWŁA II
21 listopada w Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu odbył się VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI KU CZCI JANA PAWŁA II pod patronatem PSW w Białej Podlaskiej oraz Wójta Gminy Piszczac. W konkursie wzięło udział 29 uczestników z 13 szkół powiatu bialskiego, z następujących miejscowości: Łomazy, Tuczna, Terespol, Wisznice, Chotyłów, Rokitno, Piszczac, Połoski, Międzyrzec Podlaski, Dobrynka, Wólka Dobryńska, Rossosz. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowali: uczennica klasy VI - Maja Stefaniuk oraz uczeń klasy V – Maksymilian Artecki. Nasi uczniowie przedstawili utwory - prozę, poświęconą życiu Karola Wojtyły i Papieża Jana Pawła II. Maks i Maja otrzymali wyróżnieni. Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Naszych recytatorów do konkursu przygotowywały wspaniałe Panie polonistki: Stanisława Lewik i Anna Warda. Dziękujemy!!!

IV POWIATOWE SPOTKANIE Z PIEŚNIĄ MARYJNĄ, LUDOWĄ I PATRIOTYCZNĄ
15 listopada w Szkole Podstawowej w Połoskach odbyło się IV POWIATOWE SPOTKANIE Z PIEŚNIĄ MARYJNĄ, LUDOWĄ I PATRIOTYCZNĄ. Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Artecki, Maja Stefaniuk, Oliwia Świerkowska, Nikola Gnatowicz, Zuzanna Dowhun, Edyta Stefaniuk oraz Pani wicedyrektor Anna Warda. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale 👏👏👏
Fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Połoskach.

Zapraszamy na zebranie

Sukces Oliwki!
Uczennica naszej szkoły Oliwia Kowalewska wywalczyła III miejsce w Finale Powiatu Bialskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej i awansowała do rozgrywek rejonowych. Wielkie gratulacje uczennicy i trenerowi panu Arturowi Sierajowi.
Zdj. Radiobiper.info

Sukces Jagody Dadasiewicz!
Międzynarodowe spotkania Artystyczne pod hasłem ,,Moja Przygoda w Muzeum’’, organizowane przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Na wystawę pokonkursową jury zakwalifikowało pracę uczennicy KLASY VI naszej szkoły Jagody Dadasiewicz.
Serdecznie gratulujemy!!!

Wycieczka do Lublina
W słoneczny październikowy dzień uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Lublina. Na początek poznali różne gatunki roślin w Ogrodzie Botanicznym, następnie udali się na spektakl "Sposób na Arcybiadesa". Duże wrażenie wywarła również Trasa Podziemna. Ostatnim punktem był pobyt w parku trampolin. Pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.

LINK do galerii

Ogłoszenie

Wyniki Konkursu Plastycznego
Dnia 25 października 2019r. w Przedszkolu Samorządowym w Chotyłowie odbyło się rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dawna polska wieś”.
Konkurs zorganizowały panie wychowawczynie: Dorota Puczka, Aleksandra Chimicz, Anna Kuzina.
Celem konkursu było: rozwijanie inwencji twórczej dzieci, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych), poznanie zabytków, tradycji, strojów ludowych i architektury dawnej wsi.
Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych i rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 – latki i 5-6 - latki. W powyższym konkursie wzięło udział 25 placówek z całej Polski: Dobrynki, Połosek, Zalesia, Białej Podlaskiej, Piszczaca, Nepli, Gorzkowa, Elbląga, Kętrzyna, Rakowisk, Bolesława, Bytomia, Terespola, Warszawy, Kępic, Brzeska, Katowic, Bydgoszczy, Chorzelowa, Cieszyna, Majdana Górnego.
W konkursie wzięło udział 52 uczestników.
Wyboru laureatów dokonała komisja w składzie:
• Przewodnicząca komisji: Renata Sobczak
Główny Specjalista Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
• Członek Komisji: Magda Kuźmiuk
artysta - plastyk, nauczyciel plastyki w Zespole Placówek Oświatowych w Chotyłowie
• Członek komisji: Magdalena Artecka
dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie

Laureaci w kategorii dzieci 3 - 4 - letnich:
I miejsce - Kornelia Jaroszuk – Przedszkole Samorządowe Nr 11 w Białej Podlaskiej
II miejsce - Julita Małek –Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
III miejsce - Laura Mikołajewska - Przedszkole Samorządowe Nr 11 w Białej Podlaskiej

Wyróżnienia:
Marcel Mandziuk - Szkoła Podstawowa Im. Żołnierzy Września 1939 r. w Majdanie Górnym
Magdalena Studnicka - Przedszkole nr 9 w Cieszynie
Milena Sarama - Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
Sandra Romaniuk - Przedszkole Samorządowe w Piszczacu

Laureaci w kategorii dzieci 5 - 6 - letnich:
I miejsce - Kaja Kancelarczyk - Przedszkole Nr 31 w Elblągu
II miejsce - Zofia Makaruk - Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zalesiu
III miejsce - Aleksandra Wakulewicz Szkoła Podstawowa w Neplach

Wyróżnienia:
Lena Filipowicz - Przedszkole Nr 31w Elblągu
Maria Kościańczuk - Niepubliczne Przedszkole Fiku - Miku w Białej Podlaskaskiej
Amelia Drozd - Przedszkole Samorządowe w Rakowiskach

LINK do galeriiWażna informacja!
W trosce o naszych wychowanków prosimy Rodziców o zapoznanie się z komunikatem i informacjami zawartymi w poniższym linku:
LINK do artykułu
Szkoła Podstawowa - budynek 1
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Szkoła Podstawowa - sekretariat szkoły
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: zpochotylow@piszczac.pl
Informacje dla uczniów
BIP
Klauzula Informacyjna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło