Wyniki Konkursu Plastycznego
Dnia 25 października 2019r. w Przedszkolu Samorządowym w Chotyłowie odbyło się rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dawna polska wieś”.
Konkurs zorganizowały panie wychowawczynie: Dorota Puczka, Aleksandra Chimicz, Anna Kuzina.
Celem konkursu było: rozwijanie inwencji twórczej dzieci, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych), poznanie zabytków, tradycji, strojów ludowych i architektury dawnej wsi.
Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych i rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 – latki i 5-6 - latki. W powyższym konkursie wzięło udział 25 placówek z całej Polski: Dobrynki, Połosek, Zalesia, Białej Podlaskiej, Piszczaca, Nepli, Gorzkowa, Elbląga, Kętrzyna, Rakowisk, Bolesława, Bytomia, Terespola, Warszawy, Kępic, Brzeska, Katowic, Bydgoszczy, Chorzelowa, Cieszyna, Majdana Górnego.
W konkursie wzięło udział 52 uczestników.
Wyboru laureatów dokonała komisja w składzie:
• Przewodnicząca komisji: Renata Sobczak
Główny Specjalista Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
• Członek Komisji: Magda Kuźmiuk
artysta - plastyk, nauczyciel plastyki w Zespole Placówek Oświatowych w Chotyłowie
• Członek komisji: Magdalena Artecka
dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie

Laureaci w kategorii dzieci 3 - 4 - letnich:
I miejsce - Kornelia Jaroszuk – Przedszkole Samorządowe Nr 11 w Białej Podlaskiej
II miejsce - Julita Małek –Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
III miejsce - Laura Mikołajewska - Przedszkole Samorządowe Nr 11 w Białej Podlaskiej

Wyróżnienia:
Marcel Mandziuk - Szkoła Podstawowa Im. Żołnierzy Września 1939 r. w Majdanie Górnym
Magdalena Studnicka - Przedszkole nr 9 w Cieszynie
Milena Sarama - Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
Sandra Romaniuk - Przedszkole Samorządowe w Piszczacu

Laureaci w kategorii dzieci 5 - 6 - letnich:
I miejsce - Kaja Kancelarczyk - Przedszkole Nr 31 w Elblągu
II miejsce - Zofia Makaruk - Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zalesiu
III miejsce - Aleksandra Wakulewicz Szkoła Podstawowa w Neplach

Wyróżnienia:
Lena Filipowicz - Przedszkole Nr 31w Elblągu
Maria Kościańczuk - Niepubliczne Przedszkole Fiku - Miku w Białej Podlaskaskiej
Amelia Drozd - Przedszkole Samorządowe w Rakowiskach

LINK do galeriiWażna informacja!
W trosce o naszych wychowanków prosimy Rodziców o zapoznanie się z komunikatem i informacjami zawartymi w poniższym linku:
LINK do artykułu

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
26 września- Europejski Dzień Języków (European Day of Languages) świętujemy razem z Europą!
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły celebrowali to europejskie święto w dniach od 26 do 30 września.
Czwartek- 26 września, dedykowany był najmłodszym czyli przedszkolakom, którzy okazali się prawdziwymi obywatelami świata! Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, do czego służy język obcy i po co się go uczyć. Dzieci układały puzzle przedstawiające słynne europejskie budowle takie jak Big Ben, Brama Brandenburska, Wieża Eiffla.
Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przygotowywanie flagi wybranego państwa europejskiego, wykonanej dowolną techniką. Zakcentowali oni również własnym strojem barwy lub cechy wybranego państwa.
Dla klas IV-VIII został zorganizowany konkurs. Uczniowie mieli za zadanie przystrojenie swojej klasopracowni flagami, posterami, plakatami, przedmiotami i ciekawostkami nt. języka zgodnie z wylosowanym przez siebie państwem europejskim. Gospodarze klas losowali wśród następujących państw: Wielka Brytania, Rosja, Niemcy, Hiszpania i Francja.
Wielu uczniów przebrało się za postacie z bajek, za znanych polityków, pisarzy oraz naukowców i były to przebrania naprawdę kapitalne ! Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ wszystkie klasy wyglądały przepięknie, dlatego nagroda specjalna w postaci ocen celujących z j.rosyjskiego i j. angielskiego trafiła do uczniów klas IV,V,VII i VIII, którzy włożyli w przygotowania ogrom pracy i wykazali się genialną pomysłowością.
Kolejnym punktem obchodów Europejskiego Dnia Języków była prezentacja multimedialna na temat różnorodności języków w Europie i na świecie.
Celem organizacji Europejskiego Dnia Języków w szkole, było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Obchody tego wydarzenia niewątpliwie przyczyniły się do uświadomienia uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Jesteśmy przekonani, że ta świadomość przełoży się na sukcesy językowe naszych wychowanków, poszerzy ich horyzonty i ułatwi komunikację.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich wychowawcom oraz organizatorom czyli nauczycielom języków obcych.


Święto Pieczonego Ziemniaka
Dnia 23.09.2019r. dzieci z oddziałów „Krasnoludków” i „Mądrych Sów” wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Wiosenny Wiatr" w Woskrzenicach Małych na ,,Święto Pieczonego Ziemniaka". Na dzieci i rodziców, czekały liczne konkurencje zainspirowane przez Panie nauczycielki: „wykopki”, skoki w workach, zabawa „Gorący ziemniak”, biegi tatusiów z dziećmi. Było też dużo innych atrakcji: skoki na trampolinie, zjeżdżanie na tyrolce, wspinaczka na ściance, przejażdżki konne. Kolejnym punktem było pieczenie ziemniaków w ognisku. Wspólnie spędzony czas był świetną okazją do integracji naszej przedszkolnej społeczności.Dzień Przedszkolaka
20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Panie wychowawczynie przygotowały dzieciom różne atrakcje m.in.: zabawy integracyjne, tory przeszkód, zabawy z chustą animacyjną i balonami. Nie zabrakło wesołej muzyki, przy której Nasze „Krasnoludki” i „Mądre Sówki” bawiły się wyśmienicie. Ten dzień był pełen radości i uśmiechu oraz dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Na pamiątkę spotkania każdy przedszkolak otrzymał medal. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

Sukces naszej Uczennicy!
Nowy rok szkolny i nowe sukcesy ŁUCJI GAWRYLUK ❤️. Nasza uczennica zajęła 4 miejsce w roczniku 2012, w Ogólnopolskim Turniej w Gimnastyce Artystycznej o "Złotą Maczugę" w Katowicach. Gratulujemy Łucji i Jej Rodzicom!!! Życzymy dalszych sukcesów!

Sprzątanie Świata
W piątek 20 września, na całym globie rozpoczęło się „Sprzątanie Świata”. W ramach tego wydarzenia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Duda zainicjował akcję sprzątania lasu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chotyłowie pod opieką nauczycieli i pracowników Nadleśnictwo Chotyłów, Lasy Państwowe przyłączyli się do tego wspaniałego przedsięwzięcia. Porządkowali „chotyłowskie lasy”, czyli miejsca, w których spędzamy czas wolny, chodzimy na spacery i wycieczki przyrodnicze. Dziękujemy panom: Mariusz Kiczyński, Grzegorz Ostrówka i Hubert Ulita za miło i pożytecznie spędzony czas.Dzień Edukacji Narodowej

Narodowe Czytanie
Początek września, to nie tylko powrót do szkoły po wakacjach. W tym czasie, w całej Polsce odbywa się także ogólnopolska akcja pary prezydenckiej "Narodowe Czytanie".
My również, łącząc siły z Biblioteką Publiczną w Chotyłowie, już po raz trzeci włączyliśmy się do tego przedsięwzięcia.
Spośród ośmiu polskich nowel przeznaczonych w tym roku do zaprezentowania, jako pierwsza zagościła u nas "Katarynka" Bolesława Prusa.Kolejne utwory czytane będą cyklicznie w trakcie trwania roku szkolnego, aby zaprezentować wszystkie nowele, ich bohaterów i autorów.Tegorocznymi lektorami podczas naszego spotkania byli: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, Panie bibliotekarki oraz nasz gość - sołtys Chotyłowa Pani Ewa Lipowiecka.
Wszyscy znakomicie wywiązali się z powierzonej im roli. Całości dopełniła odpowiednio przygotowana scenografia i dialog głównych bohaterów, dzięki którym przenieśliśmy się w czasy XIX wiecznej Warszawy. Nie zabrakło oczywiście dźwięku tytułowej katarynki.
Lektura zwróciła uwagę wszystkich zebranych, na kierowanie się empatią i współczuciem oraz podkreśliła, jak ważne jest w życiu dzielenie się dobrem z innymi. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni otrzymali pamiątki z pieczęcią, która przybyła do nas od samego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.


Zebranie w przedszkolu

Zebranie z rodzicami
Szkoła Podstawowa - budynek 1
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Szkoła Podstawowa - sekretariat szkoły
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: zpochotylow@piszczac.pl
Informacje dla uczniów
BIP
Klauzula Informacyjna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło