Nowy Rok Szkolny 2019/2020

Spotkanie adaptacyjne
Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019
19 czerwca, po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek i spotkaliśmy się wszyscy razem… Pożegnaliśmy absolwentów 8 klasy Szkoły Podstawowej i 3 klasy Gimnazjum… Ich niestety nie zobaczymy już 1 września 🙁. Krótka część artystyczna, życzenia, podziękowania, radość i łzy… Pani dyrektor Magdalena Artecka w asyście Pani wicedyrektor Anny Wardy wręczyła świadectwa absolwentom oraz nagrody wyróżniającym się uczniom klas I-VIII SP i III G. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy tak kochają szkołę i nauczycieli ZPO w Chotyłowie, że nie opuścili nawet jednej godziny w roku szkolnym 2018/2019. Wyróżnioną za najwyższą średnią frekwencję klasą za cały rok szkolny została klasa V. Uczennice klasy 8 SP i 3 G otrzymały wyróżnienia za pracę i zaangażowanie w życie szkoły w całym okresie edukacji. Tytuł „Sportowy Geniusz” otrzymały uczennice Zuzanna Piątkowska i Angelika Olesiejuk, natomiast tytuł „Działacza Kultury” zdobyła Michalina Artecka. Do rodziców wzorowych uczniów, kończących szkołę trafiły listy gratulacyjne i życzenia dalszych sukcesów wychowawczych i edukacyjnych. Pani dyrektor podziękowała Radzie Rodziców ZPO za owocną współpracę, a rodzice gorącą podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego zgromadziła wielu rodziców i sympatyków ZPO. Zaszczycił swoją obecnością i wygłosił mowę okolicznościową Przewodniczący Rady Gminy Piszczac – Pan Grzegorz Panasiuk. Całej uroczystości towarzyszyły radość z wyczekiwanych wakacji i smutek z powodu rozstania. Tuż przed rozejściem się do klas na spotkanie z wychowawcami Pani dyrektor wypowiedziała dwa „magiczne” zdania”: Rok szkolny 2018/2019 uważam za zamknięty!!! Wakacje uważam za otwarte!!!, co spotkało się z ogromnym aplauzem wszystkich zgromadzonych.


Brawo Łucja!
Nasza śliczna i utalentowana gimnastyczka Łucja Gawryluk 22 czerwca w Białymstoku zdobyła 2 miejsce w kat B rocznik 2012. Uczennica startowała w "Międzynarodowych Zawodach w Gimnastyce Artystycznej i Estetycznej Brawo Summer CUP 2019". Gratulujemy naszej uczennicy i jej rodzicom!!! Trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy.

Biegi Kościuszkowskie
Biegi Kościuszkowskie

14 czerwca na boisku szkolnym odbyły się I Biegi Kościuszkowskie. Zawody poprzedziła rozgrzewka, przeprowadzona przez starsze koleżanki. Na linii startu kolejno ustawiali się uczniowie i uczennice z klas I-III Szkoły Podstawowej. Komendę startową sygnalizował sam Tadeusz Kościuszko. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, za co należą się im ogromne brawa👏👏👏.
Na wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy uplasowali się na podium:
Klasa I
1m – Szymon Więcek
2m – Szymon Borodiuk
3m – Michał Matysiak
Klasa II
1m – Dawid Pham
2m – Mateusz Pham
3m – Milena Maliszewska
Klasa III
1m – Krystian Bagłaj
2m – Dawid Baraniuk
3m – Natalia Tur

Medale, nagrody i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom wręczyli: Pani Dyrektor Magdalena Artecka, Pan Artur Sieraj – nauczyciel wychowania fizycznego oraz Tadeusz Kościuszko – patron Naszej Szkoły.

Kolejny sukces Michaliny!
04 i 05 czerwca uczennica naszej szkoły Michalina Artecka uczestniczyła w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Wykonanie utworów "Твой мир" oraz песня Анастасии "Как узор на окне" zostało docenione w I etapie konkursu, do którego przystąpiło około 400 uczniów z ponad 70 szkół z całej Polski. Podczas koncertu finałowego Michalina miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na scenie Politechniki Łódzkiej. Festiwal ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Joanna Juszczuk - nauczyciel języka rosyjskiego. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda dla Michaliny i jej opiekuna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ogłaszamy AKCJĘ!
Kochani!!! Przedszkolaki, Uczniowie, Rodzice i Sympatycy ZPO w Chotyłowie!!!
Pomagaliśmy wspólnie! Pomagaliśmy razem! KRZYSIEK z naszą pomocą otrzymał protezę!!!
Teraz ruszamy z siłą 1000-kroć większą, bo… zbieramy nakrętki na rzecz naszej uczennicy - Malwina Kielak. Zbliżają się wakacje i upały, więc ogromne ilości wody i innych napojów w naszych domach.
ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA NASZEJ MALWINKI!!!
Nakrętki można przynieść (po wakacjach) do szkoły lub przekazać bezpośrednio do stowarzyszenia w Warszawie.

Wielkie BRAWA!
9 maja odbył się rejonowy etap 38 Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie.
w kategorii klas I-III
1 miejsce - Hania Krasuska
2 miejsce – Milenka Smarzewska

w kategorii klas IV-VI
1 miejsce – Maks Artecki
2 miejsce – Maja Stefaniuk
3 miejsce – Wiktoria Więcek

Hania, Milenka, Maks i Maja otrzymali nominacje i będą reprezentowali nasz rejon w powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 16 maja w Międzyrzecu Podlaskim.
Jesteśmy bardzo dumni!!!
Dziękujemy wszystkim recytatorom oraz Paniom polonistkom – Stanisławie Lewik i Annie Wardzie. Trzymamy mocno kciuki za nasze Zdolne Dzieciaki.

Laureaci Konkursu Recytatorskiego
Czworo uczniów naszej szkoły: Milena Smarzewska, Hanna Krasuska, Maksymilian Artecki i Maja Stefaniuk wystąpiło w Powiatowym Turnieju XXXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 16.05.2019 w MOK w Międzyrzecu Podlaskim. Maks Artecki i Maja Stefaniuk uzyskali wyróżnienia. Gratulujemy recytatorom i opiekunom: Pani Stasi i Pani Ani.

CHOTYŁOWSKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ
Pierwsze CHOTYŁOWSKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ zorganizowane przy współpracy z Sołtys Chotyłowa - Ewą Lipowiecką i Kołem Gospodyń Wiejskich w Chotyłowie już za nami.
Był to nasz debiut, a zarazem wielki sukces. Wiejski piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, mieszkańców Chotyłowa oraz sympatyków ZPO w Chotyłowie i wsi Chotyłów. Imprezę we wspaniały sposób poprowadziła Pani Anna Warda – wicedyrektor ZPO. Spotkanie otworzyła nasza uczennica Michalina Artecka prezentując taniec „W moim ogródecku” - Rokiczanka w rytmie hip-hop. Pani dyrektor Magdalena Artecka przywitała wszystkich zgromadzonych i życzyła niezapomnianych wrażeń. Kolejnym punktem programu była bogata część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków i uczniów ZPO. Nie zabrakło śpiewów i tańców na ludową nutę. Gościnnie na naszej scenie wystąpili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu oraz Gminny Zespół Ludowy „Na swojską nutę” z Zahorowa. Na koniec uczniowie klasy V i VI zaprezentowali przedstawienie „Tajemniczy Ogród”. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszne wiejskie specjały, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i w mgnieniu oka zniknęły ze stołów. Pan Roman Zielnik – nasz lokalny pszczelarz częstował zgromadzonych pysznym, zdrowym miodkiem. Na szkolnych korytarzach można było podziwiać dzieła i wytwory naszych lokalnych artystów.
Nasze kochane Panie Kucharki zorganizowały warsztaty lepienia pierogów, które dały dzieciom i dorosłym dużo radości i wzbogaciły wiedzę i umiejętności kulinarne uczestników.
W trakcie trwania pikniku podsumowaliśmy również Projekt „5 złotych minut ratujących życie”, w którym nasza szkoła uczestniczyła w roku szkolnym 2018/2019. Pod hasłem „UMIEM RATOWAĆ” uczniowie pod kierunkiem Pani Julity Mieńko przeprowadzili wykład oraz warsztaty z pierwszej pomocy. Każdy z nas może być świadkiem wypadku i każdy z nas może komuś uratować życie, dlatego te umiejętności i wiedza są bardzo potrzebne.
W tym dniu rozstrzygnięto również Gminny Konkurs Plastyczny „Herb Gminy Piszczac w oczach przedszkolaka” i wręczono nagrody laureatom.
Całemu wydarzeniu bacznie przyglądał się patron naszej szkoły Tadeusz Kościuszko, który dumnie przechadzał się po sali i korytarzach szkolnych. Można było z nim porozmawiać o historii i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie pikniku można było wziąć udział w quizie wiedzy o T. Kościuszce i wygrać pamiątkowe gadżety.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację, przygotowanie i przebieg CHOTYŁOWSKIEGO SPOTKANIA Z KULTURĄ LUDOWĄ składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że 2 czerwca 2019r. miał miejsce początek nowej chotyłowskiej tradycji.
„Herb Gminy Piszczac w oczach przedszkolaka”
Gminny konkurs plastyczny pod Patronatem Wójta Gminy Piszczac.
Cele konkursu :
- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dzieci,
- prezentacja talentów plastycznych,
- zapoznanie z historią miejscowości,
- prezentowanie herbu swojej miejscowości,
- kształtowanie szacunku do własnego regionu.
W konkursie wzięło udział 24 (3-4 latków) i 32 (5-6) .
Oceny prac dokonało niezależne jury, które w swojej ocenie brało pod uwagę: samodzielność, pomysłowość, wkład pracy, estetykę wykonania, różnorodność wykorzystanych materiałów.
Przyznano nagrody za I, II , III miejsce i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dzieci 3-4- letnie oraz 5-6- letnie.

Grupa 3 - 4 latki
I miejsce Anna Jędrych Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie
II miejsce Agnieszka Trochimiuk Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie
III miejsce Jan Stępniak -III miejsce Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
Wyróżnienie:
Paulina Bandarzwska
Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie

Grupa 5-6 latki
I miejsce Lena Plak Oddział Przedszkolny w Połoskach
II miejsce Adrianna Korzeniecka Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
III miejsce Wiktoria Holc Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
III miejsce Szymon Stępniak Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
Wyróżnienia
•Zofia Kozioł
Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie
•Zuzanna Najdyhor Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
•Magdalena Chorąży Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
•Weronika Zielnik Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie
•Katarzyna Lipińska Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
•Jakub Gdula Przedszkole Samorządowe w Piszczacu
•Weronika Domańska Oddział Przedszkolny w Połoskach
•Gabriela Gnatowicz Przedszkole Samorządowe w Piszczacu

Uroczystego wręczenia nagród dokonały sołtys Chotyłowa Ewa Lipowiecka oraz dyrektor ZPO w Chotyłowie Magdalena Artecka w dniu 2 czerwca, podczas Chotyłowskiego Spotkania z Kulturą Ludową.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami przedsięwzięcia były nasze Panie z Przedszkola: Dorota Puczka i Aleksandra Chimicz.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy ogromne gratulacje!!!
Patronat nad konkursem objął i ufundował nagrody Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski – DZIĘKUJEMY!
Szkoła Podstawowa - budynek 1
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Szkoła Podstawowa - sekretariat szkoły
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: zpochotylow@piszczac.pl
Informacje dla uczniów
BIP
Klauzula Informacyjna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło