XIII Powiatowe Kodeńskie Spotkaniae z poezją i pieśnią Maryjną
W niedzielę 29 października uczennice naszego Gimnazjum Michalina Artecka i Emilia Pieniak wzięły udział w "XIII Powiatowych Kodeńskich Spotkaniach z poezją i pieśnią Maryjną poświęconych pamięci Świętego Jana Pawła II". Uczennice zaprezentowały utwory muzyczne o tematyce Maryjnej oraz Papieskiej. Dziękujemy za reprezentowanie naszego Gimnazjum i piękne prezentacje. (fot. Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu)Zapraszamy!

Pamiętamy o naszym patronie

10 października 1794 r. pod Maciejowicami rozegrała się jedna z ważniejszych i bardziej krwawych bitew w historii Polski. To właśnie tutaj nasz patron Tadeusz Kościuszko ranny dostał się do rosyjskiej niewoli.

W tym roku obchody w tym miejscu miały szczególny charakter ze względu na ogłoszony przez Sejm RP, pod patronatem UNESCO i prezydenta Andrzeja Dudy, Rok Tadeusza Kościuszki z okazji jego 200- rocznicy śmierci, jak również 223 rocznicy bitwy pod Maciejowicami

Poczet sztandarowy Publicznego Gimnazjum w składzie: Michalina Artecka, Maria Krasuska, Tomasz Dawidziuk, Piotr Demidziak, Klaudia Nowak, Julia Maksymiuk, pomimo ulewnego deszczu uczestniczył w tych obchodach, by oddać hołd naszemu patronowi i wielkiemu patriocie.
Przed rozpoczęciem uroczystości uczniowie odwiedzili muzeum Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach.
Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie Mszą św. Następnie uczestnicy uroczystości w asyście kompanii reprezentacyjnej 1 Wojskowej Brygady Pancernej z Wesołej, wojskowej orkiestry dętej z Dęblina i kilkunastu pocztów sztandarowych przemaszerowali pod pomnik poświęcony Kościuszce, gdzie odbył się apel poległych i złożono wiązanki kwiatów. Była też salwa honorowa. Potem na estradzie występował Centralny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, a na rynku odbył się pokaz batalistyczny.
- Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym, pierwszy krok do zwycięstwa - poznać się na własnej sile - Kościuszko nie tylko wypowiedział te słowa, ale udowodnił je swoimi czynami. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię takiego wielkiego patrioty i nieskazitelnego człowieka.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


W naszej szkole obchodziliśmy niedawno Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem jaki nam przyświecał było zachęcenie naszych uczniów do sięgnięcia po książkę. Ogólnie wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia pamięć, poszerza wiedzę, ułatwia naukę i jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Jak więc widać - czytanie to same plusy☺☺☺
Zatem 29 września, naszym uczniom, zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum, przez cały dzień czytali na głos: nauczyciele, rodzice, pani bibliotekarka, pani woźna oraz inni uczniowie.
Zachęcamy do jak najczęstszego odwiedzania szkolnej biblioteki i czytania książek już samodzielnie.


Dzień pieczonego ziemniaka
W środę 27 września, klasy IV i V wraz z wychowawcami były na ognisku w leśniczówce "Barwinek".
Uczniowie dzień spędzili bardzo aktywnie, spacerowali po lesie, szukali grzybów oraz pokonali przygotowane tory przeszkód. W międzyczasie zostało rozpalone ognisko i chwila, na którą czekały zmęczone dzieci, czyli kiełbaski.


Kalendzra roku szkolnego 2017/2018
W zakłądce dokumenty szkolne znajduje się kalendarz wydarzeń oraz uroczystości szkolnych na rok 2017/2018. Można zapoznać sie z kalendarzem klikając w poniższy obrazek.


Dzień Chłopaka w Przedszkolu
29 września grupa "0" obchodziła Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli dzisiaj wyróżnieni, dziewczynki złożyły chłopcom życzenia oraz przygotowały wspólnie z panią słodki poczęstunek. Dzieci wspólnie przeliczały ile czego potrzeba na dzisiejszą uroczystość według zajęć matematycznych prowadzonych metodą Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Każdy chłopczyk otrzymał słodki upominek. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
29 września nasza szkoła przyłączy się do akcji "Światowego dnia tabliczki mnożenia".
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach :)
Koordynatorem akcji w szkole podstawowej jest Pani Anna Maksymowicz-Szerszeń, a w gimnazjum Pani Dorota Marczuk.

Zapraszamy na zebranieKOLEJNA ŻYWA LEKCJA HISTORII
BIEG PAMIĘCI Z OKAZJI 17.09.1939 R.
POLACY I UKRAIŃCY UCZCILI PAMIĘĆ ŻOŁNIERZY KOP


We wrześniu 1939 r., gdy Armia Czerwona wkroczyła na tereny Drugiej Rzeczypospolitej, żołnierze KOP stanęli w obronie Ojczyzny. Walki trwały m.in.
w pobliżu obecnej polsko-ukraińskiej granicy (rejon szacki), gdzie 4 tys. żołnierzy KOP starło się z 13 tys. sowieckich żołnierzy. W wyniku bitwy, która rozegrała się w rejonie pomiędzy Szackiem a Mielnikami zginęło lub zostało rannych ok. 500 polskich żołnierzy. Dopiero po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości na cmentarzu w Mielnikach założono kwaterę żołnierzy KOP oraz postawiono pomnik ich pamięci.

17 września uczeń klasy II naszego Gimnazjum Grzegorz Lach wraz z opiekunem p. Franciszkiem Malczewskim wzięli udział w uroczystościach upamiętniających żołnierzy KOP.
Uroczystości odbyły się w Mielnikach, gdzie spotkali się Ukraińcy i Polacy, aby pomodlić się w intencji żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, zapalić znicze oraz złożyć kwiaty na ich mogiłach.

W celu uczczenia ich pamięci zorganizowano bieg na dystansie 1939 metrów – na pamiątkę tragicznego dla Polski roku. Udział wzięła w nim polska i ukraińska młodzież z Lublina, Łucka, Mielnik, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz nasza delegacja.
Następnie uczestnicy uroczystości zasadzili w centrum wsi 26 drzew pamięci zabitych pograniczników. W uroczystościach wziął udział konsul Konsulatu Generalnego RP w Łucku Marek Zapór.


Kalendarz wydarzeń w przedszkolu na rok szkolny 2017/2018


BIP
t
Szkoła Podstawowa - budynek 1
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Szkoła Podstawowa - sekretariat szkoły
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: zpochotylow@piszczac.pl
Szkoła Podstawowa - budynek 1
Szkoła Podstawowa - budynek 2
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło