Wyjazd do Wołynia
W dniach 09.08 -14.08.2017r. uczniowie naszego Gimnazjum:
Michalina Artecka, Gabriela Dowhun, Maria Krasuska, Aleksandra Szewczuk oraz Grzegorz Lach pod opieką P. Franciszka Malczewskiego uczestniczyli w dziesiątej wyprawie na Wołyń.
Wyjechaliśmy z Lublina w ramach projektu - ”Wołyń dwa tysiące siedemnaście - Regeneracja Dwa”. Jest to obóz organizowany przez Fundację Niepodległości i lubelską komendę OHP.
Porządkowaliśmy zaniedbane polskie cmentarze, zwiedziliśmy piękny Lwów, Tarnopol i Krzemieniec. Była to wspaniała lekcja historii i obóz „przetrwania”.
W obozie brało udział stu pięćdziesięciu wolontariuszy z Polski i trzydziestu Ukraińców.
Piękna i szlachetna akcja spodobała się naszym uczniom, którzy zapowiedzieli, że z miłą chęcią dalej będą w niej uczestniczyć.
Zapraszamy wszystkich chętnych!Broszura dla rodziców

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Zaproszenie Przedszkola Samorządowego w Chotyłowie

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 w Zespole Placówek Oświatowych w Chotyłowie, jak w każdej polskiej szkole, odbyło się 23 czerwca. Podczas tych uroczystości pożegnaliśmy absolwentów naszego Gimnazjum. Zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa i nagrody książkowe uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Pani dyrektor Magdalena Artecka wręczyła również stypendia naukowe najlepszym uczniom oraz stypendia sportowe najlepszym sportowcom. Uroczystości uświetniły: występ uczniów klas III Gimnazjum oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Swoją obecnością na uroczystościach zakończenia roku szkolnego uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaszczycili Sekretarz Gminy - Arkadiusz Misztal oraz Przewodniczący Rady Gminy – Grzegorz Panasiuk.
Życzymy wszystkim udanego wypoczynku oraz radosnych, bezpiecznych i ciepłych WAKACJI.


Szkolny Zestaw podręczników na r.szk. 2017/2018
Uwaga!


Nowy wykaz podręczników do Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum - rok szkolny 2017/2018Wykaz podręczników do Szkoły Podstawowej

Wykaz podręczników do klasy I Gimnazjum

Wykaz podręczników do klasy II Gimnazjum

Wykaz podręczników do klasy III GimnazjumDzieci otrzymują podręczniki dotowane przez MEN, rodzice muszą zakupić następujące podręczniki:

Kl. I
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: “Żyjemy w Bożym świecie” Wydawnictwo Jedność

Kl. II
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: “Idziemy do Jezusa” Wydawnictwo Jedność

Kl. III
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: “Jezus jest z nami” podręcznik +ćwiczenia Wydawnictwo Jedność

Kl. IV
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo Jedność
3. J. rosyjski: Stupieni 4 podręcznik Wydawnictwo WSiP

Kl. V
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: “Tajemnice BOGAtego życia” Wydawnictwo Jedność
3. J. rosyjski: Stupieni 5 podręcznik Wydawnictwo WSiP

Kl. VI
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: “Tajemnice BOGAtego życia” Wydawnictwo Jedność
3. J. rosyjski: Stupieni 6 podręcznik Wydawnictwo WSiP

Kl. VII
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: “Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” Wydawnictwo Jedność

KL. II Gimnazjum
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: "Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi" Wydawnictwo Jedność

KL. III Gimnazjum
1. Podręczniki dotowane przez MEN
2. Religia: "Błogosławieni, którzy naśladują Jezusa" Wydawnictwo Jedność


Turniej Szachowy
19 czerwca w Szkole Podstawowej został rozegrany Turniej Szachowy. Do rywalizacji zgłosiło się 20 zawodników z klas II-VI.
Zwyciężył Xavier Skubisz uczeń klasy VI, który został Mistrzem Szkoły w Szachach. V-ce Mistrzem została Jagoda Dadasiewicz uczennica klasy III, a 3 miejsce zajął Michał Kowalewski z klasy II.

Wakacje blisko, więc na wycieczki wyruszać czas
13 czerwca 2017r. uczniowie kl. 0-V wyruszyli z opiekunami na wycieczkę autokarową do Parku Jurajskiego w Bałtowie.
Nasz pobyt rozpoczęliśmy od spędzenia wolnego czasu w Parku Rozrywki, w którym było pełno atrakcji. Kolejnym punktem programu było Kino Emocji – Cinema 5D, gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu można było doznać innych wrażeń zmysłowych, dźwiękowych, ruchowych czy dotykowych. Po tych emocjach czekał na nas pyszny obiad. Następnie oglądaliśmy wystawę ,,Dzieje Polski w Miniaturze”. Można tu było podziwiać kilkadziesiąt miniatur zamków i pałaców, modele reprezentują (w skali 1:25) najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych. Przewodnik opowiadał legendy oraz przybliżył najważniejsze wydarzenia i postaci historyczne związane z prezentowanymi zabytkami. Następnie z panią przewodnik udaliśmy się na spacer ścieżką dinozaurów, gdzie uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji z dziejów życia na Ziemi oraz podziwiali modele prehistorycznych zwierząt, a także liczne repliki tropów pozostawionych przez dinozaury. Uzupełnieniem spaceru było zwiedzanie Muzeum Jurajskiego uzupełnionego eksponatami pochodzącymi z różnych stron świata. Na koniec była wizyta w Prehistorycznym Oceanarium, gdzie można było zobaczyć jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.
Po całym dniu wrażeń trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017Konkurs Plastyczny
W czwartek 8 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Piszczacu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Powiatowego Konkursu Plastycznego "Tajemniczy ogród inspirowany twórczością Bazylego Albiczuka”. Na konkurs wpłynęło 168 prac. Wśród nagrodzonych znalazła się także uczennica kl. I naszej szkoły Nicola Łukasińska, która zajęła III miejsce w kategorii klas I – III. Gratulujemy!

Dzień Rodziny
Dzień Rodzinny zapisał się już na stałe w kalendarzu imprez i uroczystości ZPO w Chotyłowie. W tym roku szkolnym odbył się 9 czerwca. Na festyn przybyły dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie. Było mnóstwo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Imprezę rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu dzieci z naszego Przedszkola oraz uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej. Następnie zgromadzeni mogli obejrzeć pokaz strażacki oraz akcję gaśniczą w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy OSP w Chotyłowie. Kolejnym punktem programu były prezentacje taneczne Breakdance. Było: malowanie twarzy i paznokci, zajęcia z modelarstwa, skręcanie baloników, robienie baniek mydlanych, strzelanie z łuku, przejażdżka motorem i wozem konnym, turniej szachowy, konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców oraz quiz – „ Czy znasz swoje dziecko”. Odbyło się również spotkanie z pszczelarzem i degustacja miodu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był radosny i atrakcyjny. W organizację włączyli się rodzice: Pani Magdalena Borowik i Pan Artur Michalak, Pan pszczelarz – Roman Zielnik, OSP Chotyłów oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu.
BIP
t
Szkoła Podstawowa - budynek 1
ul. Piszczacka 50
21-530 Piszczac
tel. 833778222
Szkoła Podstawowa - sekretariat szkoły
ul. Zaleska 2
21-530 Piszczac
tel./fax 833778428
e-mail: zpochotylow@piszczac.pl
Szkoła Podstawowa - budynek 1
Szkoła Podstawowa - budynek 2
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło