Wiosenny Happening
Dodane przez Dorota Marczuk dnia Kwiecień 19 2018 10:22:52
Choć aura za oknem Pierwszego Dnia Wiosny była wciąż jeszcze mało wiosenna, uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej i klas IV-V obchodzili ten dzień bardzo oryginalnie.

Pierwsza część zabawy to zajęcia w Krainach Pani Wiosny. Uczniowie zostali przydzieleni do Krainy Barw (wykonanie dowolną techniką prac plastycznych „Wiosna”), Krainy Kwiatów (tworzenie kwiatów z bibuły), Krainy Projektu (projektowanie stroju dla Wiosny), Krainy Quizu (przeprowadzenie konkursu wiosennego) oraz Krainy Marzanny (wykonanie kukły przez uczniów kl. IV). Pod opieką wychowawców uczniowie tworzyli swoje dzieła artystyczne, rozwijali zainteresowania przy tym bawiąc się wspaniale.

W drugiej części uczniowie poznali zwyczaje i obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Na zakończenie happeningu dzieci w korowodzie Marzanny i Gaiku wyruszyły ulicami miejscowości w celu pożegnania Zimy i powitania Wiosny. Wiosna usłyszała prośby uczniów, ponieważ rozgościła się nie tylko w ogródkach, ale również w lesie.