CHOTYŁOWSKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ
Dodane przez Dorota Marczuk dnia Czerwiec 14 2019 23:01:47
Pierwsze CHOTYŁOWSKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ zorganizowane przy współpracy z Sołtys Chotyłowa - Ewą Lipowiecką i Kołem Gospodyń Wiejskich w Chotyłowie już za nami.
Był to nasz debiut, a zarazem wielki sukces. Wiejski piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, mieszkańców Chotyłowa oraz sympatyków ZPO w Chotyłowie i wsi Chotyłów. Imprezę we wspaniały sposób poprowadziła Pani Anna Warda – wicedyrektor ZPO. Spotkanie otworzyła nasza uczennica Michalina Artecka prezentując taniec „W moim ogródecku” - Rokiczanka w rytmie hip-hop. Pani dyrektor Magdalena Artecka przywitała wszystkich zgromadzonych i życzyła niezapomnianych wrażeń. Kolejnym punktem programu była bogata część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków i uczniów ZPO. Nie zabrakło śpiewów i tańców na ludową nutę. Gościnnie na naszej scenie wystąpili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu oraz Gminny Zespół Ludowy „Na swojską nutę” z Zahorowa. Na koniec uczniowie klasy V i VI zaprezentowali przedstawienie „Tajemniczy Ogród”. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszne wiejskie specjały, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i w mgnieniu oka zniknęły ze stołów. Pan Roman Zielnik – nasz lokalny pszczelarz częstował zgromadzonych pysznym, zdrowym miodkiem. Na szkolnych korytarzach można było podziwiać dzieła i wytwory naszych lokalnych artystów.
Nasze kochane Panie Kucharki zorganizowały warsztaty lepienia pierogów, które dały dzieciom i dorosłym dużo radości i wzbogaciły wiedzę i umiejętności kulinarne uczestników.
W trakcie trwania pikniku podsumowaliśmy również Projekt „5 złotych minut ratujących życie”, w którym nasza szkoła uczestniczyła w roku szkolnym 2018/2019. Pod hasłem „UMIEM RATOWAĆ” uczniowie pod kierunkiem Pani Julity Mieńko przeprowadzili wykład oraz warsztaty z pierwszej pomocy. Każdy z nas może być świadkiem wypadku i każdy z nas może komuś uratować życie, dlatego te umiejętności i wiedza są bardzo potrzebne.
W tym dniu rozstrzygnięto również Gminny Konkurs Plastyczny „Herb Gminy Piszczac w oczach przedszkolaka” i wręczono nagrody laureatom.
Całemu wydarzeniu bacznie przyglądał się patron naszej szkoły Tadeusz Kościuszko, który dumnie przechadzał się po sali i korytarzach szkolnych. Można było z nim porozmawiać o historii i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie pikniku można było wziąć udział w quizie wiedzy o T. Kościuszce i wygrać pamiątkowe gadżety.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację, przygotowanie i przebieg CHOTYŁOWSKIEGO SPOTKANIA Z KULTURĄ LUDOWĄ składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że 2 czerwca 2019r. miał miejsce początek nowej chotyłowskiej tradycji.