Narodowe Czytanie
Dodane przez Dorota Marczuk dnia Październik 08 2019 19:13:06
Początek września, to nie tylko powrót do szkoły po wakacjach. W tym czasie, w całej Polsce odbywa się także ogólnopolska akcja pary prezydenckiej "Narodowe Czytanie".
My również, łącząc siły z Biblioteką Publiczną w Chotyłowie, już po raz trzeci włączyliśmy się do tego przedsięwzięcia.
Spośród ośmiu polskich nowel przeznaczonych w tym roku do zaprezentowania, jako pierwsza zagościła u nas "Katarynka" Bolesława Prusa.Kolejne utwory czytane będą cyklicznie w trakcie trwania roku szkolnego, aby zaprezentować wszystkie nowele, ich bohaterów i autorów.Tegorocznymi lektorami podczas naszego spotkania byli: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, Panie bibliotekarki oraz nasz gość - sołtys Chotyłowa Pani Ewa Lipowiecka.
Wszyscy znakomicie wywiązali się z powierzonej im roli. Całości dopełniła odpowiednio przygotowana scenografia i dialog głównych bohaterów, dzięki którym przenieśliśmy się w czasy XIX wiecznej Warszawy. Nie zabrakło oczywiście dźwięku tytułowej katarynki.
Lektura zwróciła uwagę wszystkich zebranych, na kierowanie się empatią i współczuciem oraz podkreśliła, jak ważne jest w życiu dzielenie się dobrem z innymi. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni otrzymali pamiątki z pieczęcią, która przybyła do nas od samego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.