EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Dodane przez Dorota Marczuk dnia Październik 20 2019 22:26:43
26 września- Europejski Dzień Języków (European Day of Languages) świętujemy razem z Europą!
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły celebrowali to europejskie święto w dniach od 26 do 30 września.
Czwartek- 26 września, dedykowany był najmłodszym czyli przedszkolakom, którzy okazali się prawdziwymi obywatelami świata! Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, do czego służy język obcy i po co się go uczyć. Dzieci układały puzzle przedstawiające słynne europejskie budowle takie jak Big Ben, Brama Brandenburska, Wieża Eiffla.
Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przygotowywanie flagi wybranego państwa europejskiego, wykonanej dowolną techniką. Zakcentowali oni również własnym strojem barwy lub cechy wybranego państwa.
Dla klas IV-VIII został zorganizowany konkurs. Uczniowie mieli za zadanie przystrojenie swojej klasopracowni flagami, posterami, plakatami, przedmiotami i ciekawostkami nt. języka zgodnie z wylosowanym przez siebie państwem europejskim. Gospodarze klas losowali wśród następujących państw: Wielka Brytania, Rosja, Niemcy, Hiszpania i Francja.
Wielu uczniów przebrało się za postacie z bajek, za znanych polityków, pisarzy oraz naukowców i były to przebrania naprawdę kapitalne ! Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ wszystkie klasy wyglądały przepięknie, dlatego nagroda specjalna w postaci ocen celujących z j.rosyjskiego i j. angielskiego trafiła do uczniów klas IV,V,VII i VIII, którzy włożyli w przygotowania ogrom pracy i wykazali się genialną pomysłowością.
Kolejnym punktem obchodów Europejskiego Dnia Języków była prezentacja multimedialna na temat różnorodności języków w Europie i na świecie.
Celem organizacji Europejskiego Dnia Języków w szkole, było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Obchody tego wydarzenia niewątpliwie przyczyniły się do uświadomienia uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Jesteśmy przekonani, że ta świadomość przełoży się na sukcesy językowe naszych wychowanków, poszerzy ich horyzonty i ułatwi komunikację.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich wychowawcom oraz organizatorom czyli nauczycielom języków obcych.