Wyniki Konkursu Plastycznego
Dodane przez Dorota Marczuk dnia Październik 26 2019 14:27:50
Dnia 25 października 2019r. w Przedszkolu Samorządowym w Chotyłowie odbyło się rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dawna polska wieś”.
Konkurs zorganizowały panie wychowawczynie: Dorota Puczka, Aleksandra Chimicz, Anna Kuzina.
Celem konkursu było: rozwijanie inwencji twórczej dzieci, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych), poznanie zabytków, tradycji, strojów ludowych i architektury dawnej wsi.
Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych i rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 – latki i 5-6 - latki. W powyższym konkursie wzięło udział 25 placówek z całej Polski: Dobrynki, Połosek, Zalesia, Białej Podlaskiej, Piszczaca, Nepli, Gorzkowa, Elbląga, Kętrzyna, Rakowisk, Bolesława, Bytomia, Terespola, Warszawy, Kępic, Brzeska, Katowic, Bydgoszczy, Chorzelowa, Cieszyna, Majdana Górnego.
W konkursie wzięło udział 52 uczestników.
Wyboru laureatów dokonała komisja w składzie:
• Przewodnicząca komisji: Renata Sobczak
Główny Specjalista Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
• Członek Komisji: Magda Kuźmiuk
artysta - plastyk, nauczyciel plastyki w Zespole Placówek Oświatowych w Chotyłowie
• Członek komisji: Magdalena Artecka
dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chotyłowie

Laureaci w kategorii dzieci 3 - 4 - letnich:
I miejsce - Kornelia Jaroszuk – Przedszkole Samorządowe Nr 11 w Białej Podlaskiej
II miejsce - Julita Małek –Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
III miejsce - Laura Mikołajewska - Przedszkole Samorządowe Nr 11 w Białej Podlaskiej

Wyróżnienia:
Marcel Mandziuk - Szkoła Podstawowa Im. Żołnierzy Września 1939 r. w Majdanie Górnym
Magdalena Studnicka - Przedszkole nr 9 w Cieszynie
Milena Sarama - Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie
Sandra Romaniuk - Przedszkole Samorządowe w Piszczacu

Laureaci w kategorii dzieci 5 - 6 - letnich:
I miejsce - Kaja Kancelarczyk - Przedszkole Nr 31 w Elblągu
II miejsce - Zofia Makaruk - Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zalesiu
III miejsce - Aleksandra Wakulewicz Szkoła Podstawowa w Neplach

Wyróżnienia:
Lena Filipowicz - Przedszkole Nr 31w Elblągu
Maria Kościańczuk - Niepubliczne Przedszkole Fiku - Miku w Białej Podlaskaskiej
Amelia Drozd - Przedszkole Samorządowe w Rakowiskach

LINK do galerii



Treść rozszerzona